Najczęściej zadawane pytania

Czy technologia systemu BACTEROMIC zapewnia identyfikację drobnoustrojów?

System BACTEROMIC skupia się na oznaczaniu wrażliwości na środki przeciwdrobnoustrojowe.
Identyfikacja bakterii powinna być wykonana zgodnie z wytycznymi danego laboratorium i wprowadzona do systemu BACTEROMIC przed wygenerowaniem wyniku.
System BACTEROMIC, zgodnie ze specyfikacją, generuje wynik w czasie 12-16 godzin od momentu wczytania panelu przez analizator.
W skład systemu BACTEROMIC wchodzą: analizator, napełniarka i panel.
Analizator BACTEROMIC posiada wgrane listy gatunków bakterii Gram pozytywnych(+) i Gram negatywnych(-), które są aktualnie możliwe do testowania.
Zakresy stężeń antybiotyków dla panelu BACTEROMIC UNI wynoszą 8-14 podwójnych rozcieńczeń. Dodatkowo panel wykrywa mechanizm oporności ESBL na podstawie 3 oznaczeń.
Identyfikacja drobnoustrojów nie jest wymagana przed rozpoczęciem testu. Identyfikacja powinna być wykonana zgodnie z wytycznymi danego laboratorium i wprowadzona do systemu BACTEROMIC przed wygenerowaniem wyniku.
System BACTEROMIC posiada możliwość podłączenia do systemów informatycznych placówki.
Dane statystyczne i epidemiologiczne są pozyskiwane na podstawie raportów jednostek nadzorujących, wytycznych EUCAST, CLSI oraz literatury fachowej.
Wraz z produktem dostarczana jest lista testowanych podłoży. Aktualnie nie posiadamy w ofercie bulionu Mueller Hinton II.
Test można przygotować z wyizolowanej monokultury bakterii.
System BACTEROMIC jest zgodny z wymaganiami EUCAST/ CLSI.
System jest aktualizowany zgodnie z wytycznymi.
Panel powinien być przechowywany w temperaturze pomiędzy 2 – 8 °C.
Firma zapewnia serwis po wprowadzeniu na rynek w ramach gwarancji.