Ambasador USA Mark Brzezinski z wizytą w Scope Fluidics

Scope Fluidics S.A. (GPW: SCP) – wchodząca w skład indeksu sWIG80 spółka biotechnologiczna działająca w modelu Venture Studio, miała okazję gościć w swojej siedzibie Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki, Marka Brzezinskiego. Ambasador USA spotkał się z zespołem Scope Fluidics oraz zapoznał się z procesem opracowywania nowych przełomowych technologii firmy.

Mark Brzezinski, Ambasador USA powiedział:

Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj z bliska zobaczyć jak w Scope Fluidics powstają technologie na rzecz diagnostyki medycznej. W Polsce tworzy się ekosystem wysokich technologii i widzę wielkie możliwości współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi w tym obszarze. Gorąco liczę na kolejne przykłady tak owocnej wymiany pomiędzy amerykańskim i polskim biznesem, zwłaszcza w obszarze ochrony zdrowia, który jest tak ważny dla naszych społeczeństw.

Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Scope Fluidics powiedział:

To dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt gościć w Scope Fluidics Ambasadora Brzezinskiego. Współpraca z amerykańskimi firmami jest dla nas ogromnie ważna- – amerykański rynek ochrony zdrowia, technologii i innowacji odgrywa przecież globalnie kluczową rolę. Cieszymy się, że technologia PCR|ONE trafiła w bardzo kompetentne ręce amerykańskiej firmy Bio-Rad oraz z zacieśniania naszej współpracy z amerykańskimi podmiotami.

W ramach wizyty, ambasador USA miał okazję spotkać się z członkami zespołu Scope Fluidics oraz poznać proces rozwoju opracowywanych przez firmę technologii. Elementem programu była również prezentacja systemu BacterOMIC.